Jaki bank wybrać?

Nie wiesz jaki bank wybrać? Oczywiście najlepszy byłby darmowy, choć banki starają się jak najwięcej usług uczynić płatnymi.

Aby nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy należy zastanowić się który rachunek będzie dla nas najkorzystniejszy.

Na początek trzeba sobie uświadomić, czego oczekujemy od konta bankowego i z jakich usług będziemy chcieli korzystać. Czy będzie nam potrzebna karta płatnicza, a może karta kredytowa? Czy pieniądze będzie pobierać w okienku czy raczej z bankomatu? Czy robimy przelewy przez Internet czy przez telefon? Każda osoba ma inne potrzeby.

Wyobraźmy sobie osobę, która właśnie zaczęła pracę i chce założyć nowe konto.

Na pewno pójdzie do najbliższej placówki dopytać się o szczegóły, tam miła pani z okienka ładnie zacznie opowiadać o darmowym koncie i prezentować tabelki pokazujące, że bank jest numer 1 na świecie. Nasz świeżo upieczony pracownik da się złapać na kolorowe ulotki, które opisują same zalety.

Niestety za miesiąc okaże się, że na koncie jest mniej niż powinno być. Miła pani z okienka zapomniała wspomnieć, że karta płatnicza kosztuje 5 zł, jeśli się nią nie dokona zakupów na kwotę 300 zł w miesiącu, a poza tym ta karta ma płatne ubezpieczenie. Poza tym przelewy są bezpłatne, ale tylko wtedy, gdy są dokonywane na konto w tym samym banku.

Czy w takim razie da radę znaleźć bank całkowicie bezpłatny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>